Новини

⁉️Чи може фізична особа-підприємець набути у власність ділянку сільськогосподарського призначення?

26.07 2021


Даємо відповідь на поширене останнім часом питання👇
👩‍🦰Фізична особа визначається суб’єктом права власності при проведенні державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомості. ☝️Вона може бути власником будь-якого 💰майна, крім того, що не може перебувати у власності фізичної особи. Правовий статус фізичної особи-підприємця ❌не впливає на правовий режим майна, що перебуває у його власності.

☝️Згідно із 📖Цивільним кодексом України, учасниками цивільних відносин є 🔸фізичні особи та 🔸юридичні особи, отже людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою.

🙎‍♀️Фізичні особи є ↔️рівними у здатності мати цивільні права та обов’язки. ❗️Право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має 🙎‍♂️фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Реалізує вона це право за умови державної реєстрації підприємницької діяльності в порядку, встановленому законом.

‼️Увага‼️ Фізична особа розпочала підприємницьку діяльність без державної реєстрації, уклавши відповідні договори: вона не має права оспорювати ці договори на тій підставі, що вона не є підприємцем.

📖Господарським кодексом України передбачено, що 👨‍🦰громадянин визнається суб’єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 Кодексу.

‼️Виходячи з вищенаведеного, реєстрація (як підприємцем) є правом громадянина – фізичної особи!

Facebook