News

Як перевірити, чи є заборона виїзду за кордон?

3.05 2019


Розпочався період відпусток і все більше клієнтів задають питання щодо перевірки наявності заборони виїзду їм за кордон. Непогашений кредит, борги по аліментам, штрафам за «комуналку», податковий борг – можкуть стати першопричиною обмеження виїзду.

 

Особи, яким можуть тимчасово обмежити виїзд з України:

  • громадяни України, обізнані з відомостями, які становлять державну таємницю (їм повідомляють про терміни обмежень);
  • особи, до яких застосовано запобіжні заходи;
  • особи, засуджені за вчинення кримінального правопорушення;
  • особи, які ухиляються від виконання зобов’язань, покладених на них судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню;
  • особи, які перебувають під адміністративним наглядом Національної поліції.

 

Найпоширеніші звичайно випадки заборони виїзду боржникам банків та неплатникам аліментів. Якщо по кредиту або іншому зобов’язанню, за яким винесено судове рішення про стягнення з особи боргу, Вами не виконано дане рішення та Ви неодноразово отримували звернення від виконавчої служби, то перед плануванням відпуски за кордоном обов’язково перевірте чи немає Вас у «stop – листі» пограничної служби.

Звертаємо увагу також на те, що згідно чинного законодавства обмеження виїзду за кордон проводиться не лише за рішенням суду. Тепер, наприклад, державний виконавець без звернення до суду згідно із своїм рішенням стосовно особи, яка має заборгованість по аліментам за понад 6 місяців, має право обмежити права виїзду за кордон.

 

Як перевірити, чи є заборона виїзду за кордон?

Державна прикордонна служба України надає дану інформацію за письмовим запитом із зазначенням таких реквізитів: прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання (місце перебування), реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає звернення (запит) (для фізичної особи-заявника), а у разі звернення представника фізичної особи – за наявності письмової згоди від особи стосовно якої запитується інформація. Звернення з вищевказаних питань необхідно подавати особисто та/або направляти письмово (запечатане у конверт) на адресу Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (поштова адреса: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601).

Якщо немає часу писати запит і чекати відповідь – можна перевірити себе в реєстрах, які впливають на можливість виїзду закордон:

 

 

АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ «КВАДРА ПРАВО» також пропонує надання послуги з перевірки даних Державної прикордонної служби України щодо заборони виїзду за кордон, а також даних Міністерства внутрішніх справ, щодо перебування особи в розшуку. Наша служба безпеки в найкоротші терміни отримає необхідну інформацію, а адвокати при необхідності оскаржать рішення про заборону виїзду. Плануйте відпустку заздалегідь з урахуванням можливих ризиків. Успіхів!